Bir Tesla NACS kararı da Hyundai’den geldi

Hyundai, yaptığı bir basın açıklamasıyla gelecekteki elektrikli araçlarında Tesla’nın şarj konektörünü kullanacağını duyuran en son otomobil üreticisi oldu. 2025’e kadar geçiş yapmayacak olan diğer birçok şirketin aksine Hyundai, şarj portunu 2024’ün dördüncü çeyreğinde elektrikli araçlarına getiriyor.

Buna ek olarak, şirket mevcut EV modellerini bir adaptör kullanarak Tesla’nın Supercharger ağına açacak. Şirket, Kuzey Amerika’daki 12.000’den fazla Tesla Supercharger istasyonunda şarj edebilmeleri için müşterilere adaptör sunacağını söylüyor. Adaptör 2025’in ilk çeyreğinde gelecek.

Hyundai Motor Company Başkanı, Global COO’su ve Hyundai Motor Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su José Muñoz yaptığı açıklamada, ortaklık sonucunda Hyundai müşterilerinin 30.000’den fazla şarj istasyonuna erişim sağlayacağını söyledi.

Tesla Şarj Kıdemli Direktörü Rebecca Tinucci ise yaptığı açıklamada Hyundai’nin katılımıyla dünyanın sürdürülebilir enerjiye geçişini hızlandırmaya bir adım daha yaklaştıklarını söyledi.

Hyundai, NACS’ı kullanmaya başladığını duyuran en son elektrikli araç üreticisi oldu. Son birkaç ay içinde Mercedes, Rivian, GM, Polestar, Volvo, Nissan, Fisker ve Jaguar da benzer anlaşmalar yaptıklarını duyurmuştu. Bu şirketlerin hepsi sadece NACS şarj cihazını desteklemeyi planlamakla kalmıyor, aynı zamanda kapsamlı Supercharger ağına da erişim hakkı kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x