Coinbase, Bu 2 Altcoin İle Ortaklık Duyurabilir!

Dev kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz haftalarda her kullanıcıya ve projeye yönelik ortam oluşturmayı amaçlayarak piyasaya sürdüğü Base platformuna bu 2 altcoin projesini ekleyeceğini duyurdu! İşte detaylar…

Coinbase, yeni projesi Base’e bu 2 altcoin projesini eklemeyi planlıyor

Geçtiğimiz haftalarda Ethereum ölçeklendirme platformu Optimism kullanılarak inşa edilen ve Coinbase tarafından piyasaya sürülen Coinbase’in katman-2 blockchain’i Base, bir dizi protokolü platforma dahil etmeyi planladığını açıkladı. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda yetkililer, “Coinbase, Base platformuna bir dizi protokolü dahil etme sürecinde bulunuyor. Aave ve Uniswap bunlardan ikisi.” sözlerinde bulundu.

Konu ile alakalı yetkililer önümüzdeki birkaç aya işaret ederek, Uniswap protokolünün Base’de yer alacağını sözlerine ekledi. Yatırımcıların tepkisi ise son derece olumlu oldu. Öte yandan bildiğiniz üzere merkeziyetsiz platformlar yani DeFi’ler, son zamanlarda yaşanan mali krizler, hack olayları gibi birçok olayın arasında yıkılmadan yoluna devam ediyor. Bununla beraber dev kripto para borsası, yeni özellikleri ve piyasaya yönelik hareketleriyle beraber yatırımcıların dikkatini çekerken, büyük ekosistemlere yönelik çalışmalarını devam ettiriyor.

Coinbase endüstri önderlerine yeni çözümler üretiyor!

Merkeziyetsiz bir değişim platformu olan Uniswap, yakın zamanda platformu üzerinde yaptığı bir oylama ile beraber dev kripto para borsası Binance tarafından başlatılan BNB Chain platformu üzerine de bağlanacağını duyurdu. Uniswap yatırımcıları ise haberin ardından Twitter üzerinden olumlu yorumlarını aktardı.

Öte yandan dev kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru ile beraber platformun işletmelere ve müşterilerine Web3 cüzdanları sunma konusunda yardımcı olmak için “Wallet-as-a-Service” (Waas) adlı yeni bir iş çözümünü de yatırımcılarına duyurmuştu. Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Waas, şirketlerin Web3 alanına entegre olmasını kolaylaştıracak ve yeni dijital alana adım atmak isteyen endüstri önderlerinin kolaylıkla kendileri için özelleştirilmiş Web3 cüzdanları hazırlamasını sağlayacak.

Haberin ardından altcoin UniSwap ve Aave fiyatları yükselişe geçti!

Kripto para birimlerini değiştirmek için kullanılan DeFi protokolü Uniswap, dev kripto para borsası Coinbase’in yaptığı son duyuruyla beraber yükselişe geçti. Popüler altcoin projesi, son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 2.6 değer kazanırken, son 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 5’in üzerinde fiyat artışı yaşadı. Anlık olarak UNI fiyatı, 6,50 dolardan işlem görürken projenin piyasa değeri 4.9 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bununla beraber platformun duyurduğu bir başka altcoin projesi olan Aave (AAVE) ise son 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 6,1 değer kazandı. Anlık olarak proje 80,74 dolardan işlem görürken, piyasa değeri ise 1.1 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir