Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekibini “Bunların Gözü Dönmüş” Diyerek Çok Sert Eleştirdi

Gazeteci Fatih Altaylı, hafta sonu yapılan CHP İstanbul İl Kongresi sonrası CHP yönetimi hakkında çok konuşulacak iddialar ortaya attı. Altaylı, Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı halinde rekor oy alabileceğini iddia etti ve Kılıçdaroğlu ekibini sert sözlerle eleştiri yağmuruna tuttu. Detaylar içerikte!

CHP İstanbul İl Kongresi’nde meydana gelen tartışmalar hâlâ devam ederken süreçle ilgili çok konuşulacak bir açıklama da gazeteci Fatih Altaylı’dan geldi.

Altaylı, “CHP yönetimi, İmamoğlu’nun kazanma ihtimalini görürse aday göstermeyebilir” diyerek Ekrem İmamoğlu’nun aday gösterilmesi halinde rekor oyla seçilebileceğini iddia etti.

CHP’deki değişim hareketi ile Kemal Kılıçdaroğlu ekibinin arasında yaşanan gerginlik hakkında da sert eleştiriler getirdi.

Altaylı, “Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin gözü dönmüş. Deseler ki ya Ekrem İmamoğlu kazanacak ya da İngilizler girip burayı tekrar işgal edecekler, İngilizler gelsin diyebilirler” dedi.

Fatih Altaylı’nın Kılıçdaroğlu ve ekibi hakkında çok tartışılacak ifadeleri şu şekilde:

“Bugün şurası net ki Cemal Canpolat ve onun yanındakiler ve belli ki Kılıçdaroğlu ekibi… Galiba buna ne yazık ki Canan Kaftancıoğlu gibi eski il başkanı da dahil… Ekrem İmamoğlu kazanmasın da burayı isterse Tevfik Göksu kazansın, isterse Sağlık Bakanı mı aday oluyor o kazansın, eski ulaştırma bakanı mı kazanacak, kim kazanırsa kazansın burası ister MHP’ye ister kime giderse gitsin aman ha burayı Ekrem İmamoğlu kazanmasın noktasında bir kinle dolu. Bunun sebebini benim anlamam mümkün değil ama şunu görebiliyoruz. Ülkenin batmışlığı, bitmişliği Kemal Kılıçdaroğlu ve avanesinin şu kadar umurundaysa ben ne olayım… Artık İstanbul İl Kongresi’nde bunu gördük.’

Altaylı konuşmasının devamında, milletin CHP’den ve CHP’yi bu anlayışla yönetenlerden nefret ettiği için İmamoğlu’na daha fazla oy vereceğini dile getirdi.

Altaylı, “Türkiye’nin bekası için bu yönetim yıkılmalı. Türkiye’nin bir numaralı beka sorunu göçmenlerdir. İki numaralı beka sorunu ise bugünkü CHP yönetimidir. AK Parti onlardan sonra gelir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x