Hamas Militanlarının Paramotorlu Saldırısından Kurtuldu! Festival Alanından Nasıl Canlı Çıktığını Anlattı

Hamas’ın dün İsrail-Filistin sınırına yakın bir noktada yapılan festivale düzenlediği saldırıda yüzlerce kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıdan sağ kurtulan bir kadın yaşananları anlattı. Hamas’ın bölgeden kaçanları vurduğunu söyleyen Gili Yoskovich isimli kadın ‘Bir ağacın yakınına gittim ve ölü taklidi yaptım” dedi.

Hamas’ın dün İsrail’e düzenlediği ‘Aksa Tufanı’ saldırısında 350 kişi hayatını kaybetti. İsrail-Filistin sınırına düzenlenen paramotorlu saldırı görüntüleri ise festivale katılan kişiler tarafından kaydedilmişti.

Festival için İsrail’e giden Alman uyruklu ShaniLouk’un festivalde öldürüldükten sonra kamyonet kasasında gezdirildiği görüntüler kan dondurmuştu.

Festival alanından canlı olarak kurtulan Gili Yoskovich isimli kadın saldırı sırasında yaşananları anlattı.

Sözcü’de yer alan bilgiye göre, Yoskovich, “Hamas dans festivaline baskın düzenledi ve ateş açmaya başladı. Koşarak kaçmaya çalışanlara vurdular. Ben de bir ağacın yakınına gittim ve ölü taklidi yaptım” dedi.

Gazze Şeridi’ne yakın bir bölgede düzenlenen dans festivalinde çok sayıda katılımcının öldüğü belirtilirken Yoskovich, “Ben İbranice konuşanları duyunca hemen ayağa kalktım ve yanlarına gittim. Onların asker olduğunu anladım” dedi.

Saatler boyunca çaresizce yatan genç kadın, “O sırada çocuklarımı düşündüm. Etrafımdaki insanlar ölüyordu ve ortalık çok sessizdi. Ağlayamadım bile. Gözlerimi kapattım ve usulca nefes alıp verdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x