İlişkinin Sğlıklı Yürümesi İçin Kabul Etmeniz Gereken 9 Şey

1. HER KONUDA ANLAŞAMAZSINIZ

Partnerinizle ilişkinizde farklı düşünce ve fikirlerin olması oldukça doğal bir durumdur. Her iki kişinin farklı yaşam deneyimleri, değerleri ve bakış açıları vardır. İşte bu farklılıklar ilişkinizi daha zengin hale getirebilir, ancak bazen de çatışmalara neden olabilir. Önemli olan bu farklılıkları olumlu bir şekilde yönetmek ve ilişkinizi güçlendirmek için bir fırsata dönüştürmektir.

2. SOSYAL MEDYADAKİ HER ŞEYE İNANMAYIN

Sosyal medyada gördüğünüz çiftlerin paylaşımları, sizin ilişkinizin iyi gitmediğini, yeterince mutlu olmadığınızı veya “mükemmel bir çift” olmadığınızı düşündürebilir. Karşılaştırma yapmaktan vazgeçin.

3. TARTIŞMAK NORMALDİR

Hiçbir ilişki mükemmel değildir, çünkü her iki insanın da farklı geçmişleri, deneyimleri, duygusal ihtiyaçları ve beklentileri vardır. İlişkilerde anlaşmazlıklar, çatışmalar ve sorunlar kaçınılmazdır. Ancak önemli olan bu sorunları nasıl ele aldığınız ve çözüme kavuşturduğunuzdur.

4. İLİŞKİNİZ SIKICI HALE GELEBİLİR

Her ilişki büyük bir heyecanla başlar ama yaşantınız rutin hale geldikçe eski heyecanınızı kaybettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak bu artık güvende hissettiğiniz ve huzur bulduğunuz bir ilişkide olduğunuz anlamına gelir.

5. İLİŞKİYİ YÜRÜTMEK ÇABA GEREKTİRİR

İlişkinizin ilerleyen sürecinde partnerinizin hep sizinle olacağını ve ne yaşanırsa yaşansın sizi hiç bırakmayacağını düşünebilirsiniz ancak sevginizi taze tutabilmek için mutlaka çaba harcamalısınız.

6. TEK ODAĞINIZ KENDİ İLİŞKİNİZ OLSUN

Her ilişkinin kendine has bir dinamiği vardır. Çevrenizde ilişkilerin sizi etkilemesine izin vermeyin. Kendi ilişkinizde neyin eksik olduğunu bir tek siz bilebilirsiniz.

7. SAVUNMASIZ OLMAK İLİŞKİNİZİ BİR ÜST SEVİYEYE TAŞIR

Savunmasız olduğunuz ve özgüvensiz hissettiğiniz anlarda partnerinize açılırsanız ilişkiniz artık güvenli bir liman haline gelmiş demektir.

8. ARTIK “BİZ” VAR

Bir ilişkideyken birey olabilmek önemlidir. Kişisel alanınızın ihlal edilmesine izin vermeseniz de artık “bir” olduğunuzu kabul etmeli ve birlikte hareket etmelisiniz.

9. DEĞİŞEBİLİRSİNİZ

Eskiden sevdiğiniz şeyler artık hoşunuza gitmeyebilir. İlişkinizin başındaki kişi değilsiniz. Sabrınız tükenebilir, hoşgörünüz giderek azalabilir. Bu ilişkiniz için de geçerli. Yapmanız gereken şey, neden onunla olduğunuzu kendinize hatırlatmak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x