İstanbul, Ankara ve İzmir’de operasyon: 121 düzensiz göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzensiz Göçmenlere yönelik yılbaşı gecesi düzenlenen “KALKAN-6” Operasyon ve Denetimlerinde 121 düzensiz göçmen yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya’nın sosyal medyadan yaptığı operasyona ilişkin açıklaması şöyle:

İstanbul, Ankara ve İzmir’de Düzensiz Göçmenlere yönelik yılbaşı gecesi düzenlenen “KALKAN-6” Operasyon ve Denetimlerinde 1️21 Düzensiz Göçmen Yakalandı!

İnsan Kaçakçılığı Yaparak, Ülkemizi Düzensiz Göçün Hedefi ve Transit Geçiş Yolu Haline Getirmeye Çalışan İnsan Tacirlerine Fırsat Vermeyeceğiz!

3️ ilde Polisimiz, Jandarmamız ve Sahil Güvenliğimiz tarafından 5️9 Mobil Göç Noktası aracında sahada yapılan denetimlerde;

5️179 kişi mobil göç noktalarında kontrol edildi ve

1️21 Düzensiz göçmen yakalandı.

İstanbul’da 2️0 sabit, 3️2 gezici olmak üzere 5️2 Mobil Göç Noktası aracımızda 1️56 uzman personelimiz görev aldı. Bağcılar, Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenyurt, Fatih, Kadıköy, Şişli ve Ümraniye ilçelerinde toplumsal alan, meydan, park, metro ve metrobüs çıkışında denetimler yapıldı.

Operasyonları ve denetimleri koordine eden Valilerimizi, denetimleri yapan Jandarmamızı, Polisimizi, Sahil Güvenliğimizi ve Göç İdaresi Başkanlığımızdaki Personelimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göçle mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürdürülecektir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x