Mehmet Fatih Kacır: Cumhuriyet’i en çok seven onun için en çok çalışandır

AA

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle TEKNOFEST etkinliği üç ayrı ilde gerçekleştirildi.

Çiğli Havaalanı’nda bugün sona eren TEKNOFEST İzmir’in kapanış töreni gerçekleştirildi.

Sanayi ve Bakanı Mehmet Fatih Kacır, burada bir konuşma yaparak, Ankara’daki terör saldırısını lanetledi.

Kacır, etkinliğe katılan tüm ziyaretçileri, “milli teknoloji hamlesinin” birer neferi olarak gördüğünü dile getirdi. Festivalde büyük bir gurur yaşadıklarını aktaran Kacır, duygularını şu sözlerle aktardı:

TEKNOFEST İzmir bugün burada son bulacak ama artık bu meydanla tanışan herkes için, bu iklimi yaşayan her birimiz için inanıyorum ki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Evladını yetiştiren bir ebeveyn ya da bir öğretmen, fabrikada ter döken bir usta ya da bir mühendis, genç, yaşlı, kadın, erkek bundan böyle her birimiz milli teknoloji hamlesinin neferleriyiz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFES İzmir kapanış töreninde

“Cumhuriyet’i en çok seven onun için en çok çalışandır”

Konuşmasında Arif Nihat Asya’nın “Fetih Marşı” şiirine yer veren Kacır, şöyle devam etti:

Cumhuriyet’i en çok seven onun için en çok çalışandır. Kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet’imizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Dört buçuk milyon misafirimizle, dünyanın en büyük festivallerini Türkiye’mizin en büyük şehirlerinde, Cumhuriyet’imizin 100. yılı adına gerçekleştirdik. Türkiye Yüzyılı’na ‘Tam bağımsız Türkiye’ şarkılarıyla adım attık. Bu gurur Türk milletinindir, bu gurur TEKNOFEST kuşağınındır. Sanmayın ki sadece İzmir’de duyuldu şarkılarımız, zannetmeyin ki sadece Türkiye’de yankılandı marşlarımız. Bakü’de, Karabağ’da da söylendi Türk’ün marşı. Astana’da, Taşkent’te de esti Türk’ün rüzgarı. Bize muhabbet besleyenler daha mutlu, daha umutlu, daha kuvvetli şimdi. Yeryüzünde bize husumetle bakanlar daha ürkek, daha telaşlı. Tarih önünde Türk milletinin huzurunda söz veriyoruz ki milli teknoloji hamlesi yolculuğunda Türk gençliğiyle birlikte yürümekten asla vazgeçmeyecek, bu yoldan asla dönmeyeceğiz.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x